Košice ŠOKE - Basketbal - Výsledky

Veľmi obľúbeným športom mesta Košice je basketbal. Svedčí o tom aj dlhodobá tradícia žiackych súťaží. Basketbalový turnaj v Košiciach má svoju tradíciu od začiatku projektu „Zober loptu, nie drogy“. Tento ročník bol už jedenástym a zúčastnilo sa ho 12 základných škôl. Počas školského roka sa basketbalisti a basketbalistky stretávali aby si zmerali svoje sily a súperili tak spolu o tohtoročný primát na školskej olympiáde. Zápasy plné nasadenia ste mohli vidieť v stredu 01.06.2016 v Angels aréne, od 08.00 h. do 12.00 h.

Zoznam postupujúcich škôl na školskú olympiádu:

1) ZŠ Bruselská 18 (družstvo sa nezúčastnilo)

55:108:45:83 b18:223. miesto

V košickej Angels aréne si okrem športovcov školskej olympiády prišli zasúťažiť aj basketbalisti a basketbalistky pod záštitou Projektu „Zober loptu, nie drogy“ v 3×3 baskete. V športovej hale sa stretli desiatky basketbalistov, ktorí zabojovali o titul v dvoch kategóriach – v dievčenskej a chlapčenskej. Vyznávači tejto basketbalovej odnože, ktorá sa hrá na jeden kôš, si určite prišli na svoje. Núdza nebola o kvalitné súboje, napínavé zápasy, či pekné akcie.

8) CASSOVIA Košice

so šťastným koncom pre YA 02 PRIEVIDZA, ŠBK Spišská Nová Ves a BAM Poprad, ktoré obsadili prvé tri miesta.

6) KB KOŠICE 2

Vo finále chlapčenskej kategórie obsadili prvé tri miesta tímy Mejk My Flaj, Red Bulls a M.L.P.D.

VÝSLEDKY – KATEGÓRIA DIEVČATÁ

Dievčatá12345678VíťazstvaCelkové skóreC.U.

M.L.P.D. – KB215:9

Milým prekvapením na záver 3×3 basketu bolo odohratie finálových zápasov – 1. a 2. miesta v STEEL ARÉNE. Po dlhšej prestávke sa do kolotoča basketbalu vrátila dievčenská a chlapčenská kategória, v ktorých si zahrali 4 tímy. Z dievčenskej kategórie YA 03 Prievidza a ŠBK Spišská Nová Ves, z chlapčenskej kategórie Mejk My Flaj a Red Bulls. Vo finále sa skóre menilo ako na hojdačke a rozhodovalo sa až v samotnom závere, kde sa dievčenskému tímu ŠBK Spišská Nová Ves podarilo zvíťaziť nad YA 03 Prievidza 8:4. Víťazmi chlapčenskej kategórie sa stali Mejk My Flaj, ktorí vo finále porazili tím Red Bulls 14:6. Ako čerešnička na torte po celodennom basketbalovom dni boli americkí šoumeni, kúzelníci a akrobati z Harlem Globetrotters, ktorí sa v rámci celosvetového turné zastavili aj v košickej STEEL Aréne na počesť Medzinárodného dňa detí.